• Wycieczka do Łodzi

• 28 kwietnia 2022r. uczniowie klas VIIA, VIIC, VIIIA, VIIIC udali się na wycieczkę do Łodzi. Odbyli tam "Muralowy spacer", podczas którego poznali tajemnicze zakamarki Łodzi, wędrując szlakiem oryginalnych murali. Dodatkowym atutem wycieczki był fakt porozumiewania się z przewodnikiem po angielsku. Inne atrakcje to zabawa "Laser game" oraz pobyt w parku trampolin "Saltos".

• Dni Zdrowia i Profilaktyki

• W dniach 22 – 26 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dni Zdrowia i Profilaktyki. Uczniowie klas I – III i IV – VIII zaprezentowali swoje „Przepisy na zdrowie" w formie kolorowych, pomysłowych plakatów. Odbyło się interesujące i twórcze spotkanie panią Katarzyną Marczewską, przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lipnie, n.t. „Rola warzyw i owoców w żywieniu dzieci i młodzieży". Wśród dzieci z klas przeprowadzony został challenge połączony z gimnastyką na świeżym powietrzu. Klasy starsze obejrzały prezentację multimedialną pod hasłem „Sport zamiast uzależnień".

• Znakomity wynik naszej uczennicy w Konkursie Wiedzy Biblijnej

• Wiktoria Skrzyńska, uczennica kl. IV b, zajęła III miejsce w finale VII Konkursu Wiedzy Biblijnej dla Szkół Podstawowych pt. „Czy znasz Ewangelię według świętego Marka?", który odbył się 25 kwietnia 2022r. we Włocławku.Opiekunem była pani Agata Lipska.

• Światowy Dzień Ziemi

• Z okazji Światowego Dnia Ziemi w naszej szkole w klasach l - lll został zorganizowany konkurs ekologiczny.Zadaniem uczniów klas l było wykonanie pracy plastycznej na temat "I ty możesz dbać o środowisko naturalne".Laureatkami tego konkursu zostały:

Lena Wawrzyniak - l miejsce kl. Ib

Lena Przyborowska i Agata Złakowska - ll miejsce kl. Ia

Aleksandra Wieczorek - lll miejsce kl. Ib

Uczniowie klas ll i lll wzięli udział w konkursie wiedzy o ekologii.

Zwyciężczyniami tego konkursu zostały:

Marta Ziółkowska - l miejsce kl. IIIa

Magdalena Kalinowska - lI miejsce kl. IIb

Joanna Kalinowska - lll miejsce kl. lllb

Uczniowie klas IV-VIII wykonali prace plastyczne, które zostały przekazane na konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej dla dzieci i młodzieży z powiatu lipnowskiego pod hasłem "Drugie życie śmieci".

• Wyniki konkursu dla klas I-III – „Wielkanocne malowanie w Paint"

• W kwietniu uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie informatycznym „Wielkanocne malowanie w Paint".

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

Klasy I:

I miejsce – Lena Wawrzyniak

II miejsce - Miłosz Przywitowski

III miejsce – Aleksander Złakowski

Klasy II:

I miejsce – Lena Grączewska

II miejsce - Maja Fydryszewska

III miejsce – Kacper Wiśniewski

Klasy III:I miejsce – Szymon Niedzielski

II miejsce - Zuzanna Żebrowska

III miejsce – Zuzanna Jabłońska

Gratulujemy!!!

• Pierwszaki w Toruniu

• 8 kwietnia klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Torunia. Wyprawa rozpoczęła się od obejrzenia spektaklu w teatrze Baj Pomorski. Następnie było zwiedzanie grodu Kopernika, spacer po rynku Starego Miasta i seans w Planetarium. Największą atrakcją okazało się pieczenie słynnych toruńskich pierników. Ostatnim punktem wycieczki była Wartownia, uczestnictwo w żywej lekcji historii oraz w turnieju rycerskim.