• Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

• "Tam, gdzie kończą się słowa, zaczyna się muzyka"– Heinrich Heine

W miniony piątek (27.05.2022r.) w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. W konkursie wzięło udział piętnaścioro dzieci z klas l -lll.

Spośród wszystkich solistów jury wyłoniło czworo zwycięzców:

I miejsce Alicja Fydryszewska z kl. ll b. Uczennica zaśpiewała utwór pt. " Płynie Wisła, płynie".

II miejsce Lena Wawrzyniak z kl. I b. Uczennica zaśpiewała utwór pt. " Witaj majowa jutrzenko"

III miejsce ex aequo Julia Zielińska kl. II a – z utworem "Dziś idę walczyć mamo" oraz Aleksandra Lewandowska kl. lll b – która zaprezentowała  piosenkę pt. "Niepodległość".

Zwycięzcom pani dyrektor Bożena El Maaytah wręczyła dyplomy i nagrody.

• Warsztaty ekologiczne

• 30 maja uczniowie z klas I – VII uczestniczyli w mobilnych warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w ramach projektu pn. "Ochrona różnorodności biologicznej poprzez edukację przyrodniczo – ekologiczną w ośrodku edukacji terenowej w rezerwacie przyrody „Las Piwnicki" przez Stowarzyszenie „Tilia" w ramach działalności Szkoły Leśnej na Barbarce.

Na poszczególnych stanowiskach uczniowie zdobywali wiedzę m.in. na temat form ochrony przyrody w Polsce, gatunków chronionych, walorów przyrodniczo – ekologicznych województwa kujawsko – pomorskiego. Poznali charakterystykę poszczególnych gatunków płazów, wkładali dłonie w tajemnicze skrzynki i mieli za zadanie rozpoznać siedlisko zwierzęcia kryjącego się w środku oraz układali plenerowe puzzle.

• Konkurs cichego czytania ze zrozumieniem

• 19 maja odbył się w naszej szkole konkurs cichego czytania ze zrozumieniem dla uczniów klas II. Mistrzem Cichego Czytania ze Zrozumieniem została uczennica klasy IIb Lena Kalinowska.

• Konkurs kaligraficzny

• 17 maja uczniowie klas I wzięli udział w konkursie kaligraficznym. Mistrzem Kaligrafii została uczennica klasy Ia Michalina Grabowska.

• Konkurs matematyczny klas III

Wyniki szkolnego konkursu matematycznego:

I miejsce - Szymon Niedzielski

II miejsce –  Aleksander Szparaga, Tymon Zieliński

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

• As Ortografii Klas III

• W miniony poniedziałek w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „As Ortografii Klas III”. Na konkurs przybyło trzynastu uczestników – zwycięzców etapu szkolnego z Czarnego, z Zadusznik oraz z Wielgiego. Wszyscy stanęli w szranki z ortografią, zmagając się z dyktandem ,,Lubię spacery”. Po sprawdzeniu prac komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Asem Ortografii Klas III został Tymon Zieliński z kl. IIIb, z Wielgiego, który otrzymał pamiątkowy puchar oraz nagrodę książkową. II miejsce zajął Maciej Szymański z Zadusznik, a miejsce III Szymon Niedzielski Wielgiego. Obaj otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy dostali dyplomy oraz drobne upominki. Zwycięzcom gratulujemy!

• Wycieczka na Mazury

• Nowa galeria Wycieczka na Mazury została dodana do albumu fotograficznego

09 – 10 maja 2022r. uczniowie klas czwartych uczestniczyli w wycieczce na Mazury. W programie wycieczki pierwszego dnia znalazła się wizyta w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie i zwiedzanie Giżycka. Przebywając w hotelu uczniowie korzystali z basenu i jacuzzi. Wieczór zakończył się ogniskiem nad brzegiem jeziora. Drugiego dnia pobytu dzieci pływały statkiem po jeziorze Niegocin oraz odwiedziły Muzeum Indian, w którym poznali historię Indian i uczyli się strzelać z łuku. Ostatnim punktem naszej wycieczki były warsztaty mydlarskie. Uczniowie samodzielnie robili mydło, dobierając według własnych upodobań kolor i zapach. Do domu dzieci wróciły pełne wrażeń.

• #Superkoderzy

• Nasza szkoła uczestniczy w konkursie "SuperKoderzy" organizowanym przez Fundację Orange.Jednym z warunków udziału jest film przedstawiający nasz zespół (klasa 5a).Fundacja Orange uczy dzieci podstaw programowania i robotyki, nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, języków obcych, matematyki, języka polskiego czy muzyki.#SuperKoderzy to lepszy start w przyszłość!