• Wyprawka pierwszoklasisty 2023/24

PLECAK - który pomieści format A4.

PIÓRNIK - każdego dnia dziecko zabiera piórnik do domu i sprawdza, czy wszystko jest kompletne i przygotowane na następny dzień:

• 2 zaostrzone ołówki (miękkość i grubość dowolna)
            • kredki ołówkowe (minimum 12 sztuk)
            • gumka do ścierania
            • nożyczki
            • temperówka z pojemnikiem
            • linijka (nie miękka, najlepiej przezroczysta)

Proszę, aby w piórniku nie było długopisów, ani mazaków.

ZESZYTY - wszystkie zeszyty powinny być obłożone i podpisane:

• 2 linie 16 kartkowe (linie czerwone i niebieskie) - język polski, zeszyt do liter
            • kratka 16 kartkowe - matematyka, zeszyt do kontaktów podpisany z numerem telefonu rodziców i adresem zamieszkania

Warto mieć zapas zeszytów w domu, by móc od razu wymienić, gdy się skończy.

• zeszyt do religii 32 kartkowy.

PRZYBORY PLASTYCZNE:

• farby plakatowe - 12 kolorów
            • plastelina - 12 kolorów
            • mazaki - 12 kolorów
            • czarny marker
            • pastele olejne - 12 kolorów
            • pastele suche (najmniejsze opakowanie)
            • pędzel gruby
            • pędzel cienki
            • kubek na wodę
            • podkładka pod prace plastyczne
            • wycinanki A4 (ważne, aby nie były samoprzylepne)
            • blok techniczny biały A4 - 2 sztuki
            • blok techniczny biały A3 - 2 sztuki
            • ryza papieru białego
            • blok techniczny kolorowy A4 - 2 sztuki
            • blok rysunkowy kolorowy A4- 3 sztuki
            • gruba teczka na prace plastyczne
            • 2 teczki cienkie z gumką
            • klej w sztyfcie - 2 sztuki
            • bibuła - 2 dowolne kolory.

PRZYBORY DO ZAJĘĆ:

• 2 kostki do gry
            • centymetr krawiecki
            • patyczki do liczenia

POZOSTAŁE:

• obuwie na zmianę w podpisanym worku z tkaniny
            • strój do ćwiczeń gimnastycznych (koszulka z krótkim rękawem biała, krótkie spodenki lub legginsy, granatowe lub czarne, buty sportowe) w podpisanym worku z tkaniny
            • warto zadbać o to, aby dziecko miało w domu strój galowy na uroczystości szkolne (biała bluzka/koszula, granatowa/czarna spódnica, spodnie).

Podręczniki refundowane – zapewnia szkoła.

• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

• 23 czerwca 2023 roku uroczyście zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu odebrali  w obecności zaproszonych gości świadectwa i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Wójt Gminy Wielgie  osobiście wręczył nagrodę tradycyjnie ufundowaną przez siebie dla Najlepszego Absolwenta -  Oliwiera Łowickiego z klasy VIIIc.

Uczniem z najwyższą średnią w szkole został Dawid Pilarski z klasy Vb i otrzymał nagrodę ufundowaną przez Przewodniczącą Rady Gminy.

Wymieni uczniowie dodatkowo otrzymali  nagrody finansowe ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Najlepszymi sportowcami w roku szkolnym 2022/2023 okazali się: Maja Kobyłecka z klasy VIIIa i Oliwier Łowicki z klasy VIIIc.

Dziękowaliśmy także uczniom działającym w SU, Wolontariacie i tym, którzy uzyskali 100% frekwencję.

Wzruszającym punktem było pożegnanie pani Aldony Betkier, pani Agnieszki Flakowskiej i pani Joanny Klaban, które  odchodzą na zasłużoną emeryturę.

• Apel podsumowujący sukcesy uczniów w roku szkolnym 2022/2023

• 21 czerwca odbył się w naszej szkole apel podsumowujący sukcesy naszych uczniów w roku szkolnym 2022/2023.

Uczniom wręczono nagrody, wyróżnienia i dyplomy za małe i duże osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

• Wycieczka klas ósmych

• 20 czerwca klasy ósme po raz ostatni w swojej szkole podstawowej wybrały się z wychowawcami na wycieczkę do Warszawy. Odwiedziły ZOO oraz Centrum Nauki Kopernik. Ostatnim punktem wyjazdu był pokaz w Planetarium pt. Rewolucja Kopernika.

Wychowawcy dziękują swoim wychowankom za pięć lat wspólnej pracy. ♥

• Omnibus

• 16 czerwca 2023 r. w naszej szkole odbył się konkurs adresowany do uczniów klas II - III  pt. „Omnibus – wiem prawie wszystko”. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swojej wiedzy z różnych dziedzin życia.

I miejsce zajął -  Jakub Myśliwiec

II miejsce zajęła – Joanna Nowińska

III miejsce zajął  - Remigiusz Kotwicki

Gratulujemy!

• Wycieczka do Trójmiasta

• Nowa galeria Wycieczka klas drugich została dodana do albumu fotograficznego

01.06.2023 w Dzień Dziecka klasy Ic, IIa, IIb wybrały się na wycieczkę do Trójmiasta. Na początku spacerowaliśmy po Molo w Sopocie następnie zwiedzaliśmy  ogród zoologiczny w Gdańsku - Oliwie. Wisienką na torcie naszej wyprawy był spacer ulicami Starego Miasta w Gdańsku. Wszystko co oglądaliśmy uwieczniliśmy na zdjęciach. Zapraszamy do oglądania.

• Wycieczka do Grecji

• Od 3 do 11 czerwca uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 2 w Lipnie przebywali na wycieczce turystyczno-krajoznawczej w Grecji.

Uczestnicy wycieczki zapoznali się z historią tego pięknego kraju, poznali smak tradycyjnych potraw oraz odpoczywali na plażach w Panteleimonas i na wyspie Skiatos, dokąd dotarli płynąc statkiem w trzygodzinnym rejsie.

Opiekunami podczas wycieczki były panie: Elżbieta Kłutkowska, Agnieszka Nierychlewska, Hanna Czupryniak oraz pan Piotr Kuligowski.

• Bezpieczne wakacje 2023

• W tym roku akcja profilaktyczna „Bezpieczne wakacje” zorganizowana została na Plaży Rodzinnej w Teodorowie. Dzięki wsparciu Komendy Powiatowej Policji w Lipnie, Lipnowskiego WOPR, Sekcji Psów Ratowniczych oraz Komendy Powiatowej  PSP w Lipnie uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w lesie oraz podczas poruszania się po drogach publicznych. Ogromną atrakcją dla uczniów był pokaz ratownictwa wodnego.

Wszystkim uczniom życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji.